دوره آمادگی آزمون تحلیل کسب و کار (CBAP) – سطح پیشرفته

در دوره CBAP یا (Certified Business Analysis Professional) با بهره گیری از اساتید صاحب نام، دانش بدنه مدیریتی و کارشناسی افراد فعال در حوزه های مختلف کسب و کار تقویت می شود و آن ها برای بهره گیری بهتر از فرصت ها و مدیریت چالش های در حال ظهور آماده می شوند. این دوره مخصوص افرادی است که تجربه بسیار بالایی در حوزه تجزیه و تحلیل کسب و کار دارند، در تحلیل صنعت خود خبره هستند، و در واقع متخصصین تحلیل کسب و کار هستند. این دوره با این فلسفه طرح ریزی شده است تا توان رقابتی کسب و کارها و نقش آفرینی مؤثرتر مدیران آن ها در بازار را با تکیه بر دانش و مهارت های به روز و حرفه ای میسر نماید.

مطابق با استانداردهای موسسه بین‌المللی تحلیل کسب‌وکار (IIBA)

CBAP

دوره در یک نگاه

_
مدت 56 ساعت
پیش نیاز دارا بودن مدرک کارشناسی و 4 سال سابقه کار
دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد و حداقل 2 سال سابقه کار
گواهینامه ارائه گواهینامه دو زبانه مورد تایید از دانشگاه تهران (نمونه گواهینامه)
مدیر علمی دوره دکتر هاشم آقازاده
❱ رئیس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران

سرفصل‌های دوره

_
  • روش ها و تکنیک های تحلیل کسب و کار
  • شبیه سازی کسب و کار
  • تدوین و ارائه گزارش پروژه تحلیل گری حرفه ای کسب و کار – سطح پیشرفته توسط دانش پذیران با راهنمائی و نظارت استاد
  • معرفی و تشریح استاندارد بین المللی تحلیل کسب و کار (BABOK-V.3.0) – سطح 3: رویکرد فنی – تخصصی (ویژه تحلیل‌گر کسب و کار)
  • شاخص های تحلیل کسب و کار
  • مراجع تحلیل کسب و کار (عمومی-تخصصی و داخلی-بین المللی)

ضرورت ارائه دوره

_

اساسا کسب و کارها مبتنی بر انسان هستند، بدین معنا که نیروهای انسانی از طراحی و توسعه محصولات تا ارائه بی واسطه آن ها به مشتریان نقش بسیار حیاتی دارند. فرآیند تحلیل گری در مفهوم اولیه بدین معنا است که کارشناسان علائم و نشانه های لازم را برای روندها، رویدادها و روابط محیطی که بر سازمان آن ها تاثیر می گذارد کسب کنند. سازمان ها اغلب محیط را تحلیل می کنند تا نیروهای بیرونی سازمان که در سازمان تغییرات ایجاد می کنند را درک نمایند و متناسب با نحوه ی تاثیرگذاری این عوامل، واکنش های موثری برای ارتقای موقعیت کسب و کار در آینده نشان دهند. از این رو سرمایه گذاری در تقویت نیروی انسانی و تقویت دانش و مهارت آنان در تحلیل گری کسب و کار به معنای توسعه قابلیت های رقابتی خود کسب و کارها می باشد

اساتید دوره

_

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروعدوره‌هاثبت‌نامتماس با ما