دوره MBA (دوره ارشد مدیریت کسب و کار) چیست؟

دوره MBA (یا دوره ارشد مدیریت کسب و کار) یک دوره شناخته شده بین المللی است که برای توسعه مهارتهای لازم برای مدیریت کسب و کارها طراحی گردیده است. ارزش MBA اما تنها محدود به دنیای کسب و کار نیست. فارغ التحصیلان دوره های MBA قادر هستند تا دانش و مهارتهای خود را در گستره وسیعی از سایر حوزه ها مانند صنعت و دولت بکارگیرند. امروزه MBA پر طرفدارترین مدرک تخصصی در دنیاست. در حالی که دوره های سنتی دوساله MBA به ویژه در آمریکا هنوز رایج هستند، طالبان دوره های تخصصی یک ساله هر روز بیشتر می شوند. این دوره ها عموماً در قالب برنامه ای ارائه می شوند که شرکت و حضور متخصصان و مدیرانی که بصورت تمام وقت مشغول به کار هستند را تسهیل نمایند. به همین دلیل کلاسهای MBA اغلب در آخر هفته ها تشکیل می شوند.

معرفی دوره‌های MBA یکساله دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

دوره MBA یکساله مدیریت منابع انسانی

دوره MBA یکساله مدیریت منابع انسانی

دوره MBA یکساله مدیریت منابع انسانی به منظور پرورش کادر مورد نیاز سازمانها و موسسات تولیدی و خدماتی خصوصی، تعاونی و دولتی در حوزه های مربوط به منابع انسانی تهیه و تدوین شده است. مدیر علمی دوره جناب آقای پروفسور آرین قلی پور می باشند و دوره طوری طراحی شده است که مباحث کاربردی و مهارت های کلیدی مدیران و کارشناسان منابع انسانی در آن پرداخته شده است. از جمله نام های بزرگی که به عنوان اساتید این دوره (دوره MBA مدیریت منابع انسانی)حضور خواهند داشت می توان از اساتید زیر نام برد: دکتر آرین قلی پور، دکتر ناصر میرسپاسی، دکتر ابراهیم شیخ، دکتر سارا بانکی، دکتر اباصلت خراسانی، دکتر غلامرضا خاکی، دکتر عباس نرگسیان، دکتر مقیمی، دکتر ندا محمداسماعیلی، دکتر داوری و … مدت زمان این دوره یکسال بوده و بصورت حضوری (روزهای آخر هفته بصورت یک هفته در میان) و نیمه حضوری برگزار می شود. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA یکساله بازاریابی دیجیتال

دوره MBA یکساله بازاریابی دیجیتال

دوره MBA بازاریابی دیجیتال دانشگاه تهران (یکساله) برای کسانی طراحی شده که به دنبال کسب مهارتهای حرفه‌ای بازاریابی دیجیتال بر مبنای تئوریهای علمی وبه‌روز این رشته هستند. این دوره بر اساس جدیدترین ساختارهای بین‌المللی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – برترین و معتبرترین موسسه آموزش مدیریت درایران – و با بهره‌گیری از مجرب‌ترین و به نام ترین اساتید و متخصصان حوزه بازاریابی دیجیتال ارائه می‌شود. تمرکز این دوره بر آموزش عملی مهارت‌های بازاریابی دیجیتال بر مبنای نمونه‌های (Case) عملی و واقعی است. سرفصلهای این دوره برای پوشش دادن حوزه‌های اصلی بازاریابی دیجیتال در شش بخش طراحی شده است. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA یکساله مدیریت روابط عمومی و ارتباطات

دوره MBA یکساله مدیریت روابط عمومی و ارتباطات

برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان و ساخت تصویر مناسب و مطلوب از سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها، و حتی افراد بدون بهره گیری از روابط عمومی حرفه‌ای و اصولی کاری است ناممکن. اما روابط عمومی حرفه‌ای چیست؟ اصول و مدل‌های آن کدم‌اند؟ مبانی تولید و مدیریت محتوی چیست؟ محتوی را چگونه و در کدام رسانه بایستی منتشر نمود؟ تفاوت‌ها و تشابهات روابط عمومی با بازاریابی و تبلیغات چیست؟ چگونه آنها یکدیگر را تکمیل می‌نمایند؟ شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها و ابزار دیجیتال چه تأثیری بر روش‌های روابط عموی داشته‌اند؟ دوره MBA مدیریت روابط عمومی و ارتباطات برای پاسخگویی به این پرسش‌ها و تربیت متخصصین و مدیران کارآمد روابط عمومی طراحی شده است. این دوره برای اولین بار با بهره گیری از مجرب ترین اساتید روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات و تحت مدیریت علمی دکتر علی اکبر فرهنگی، پدر علم رسانه و چهره ماندگار مدیریت ایران، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار می‌گردد. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA فروشگاه داری و مدیریت ریتیل

دوره MBA فروشگاه داری و مدیریت ریتیل

شبکه ریتیل بعنوان حلقه نهایی و بعضاً مهمترین جزء زنجیره عرضه به دلیل ارتباط مستقیم با مشتری نهایی، اهمیت فوق العاده ای در پویایی اقتصادی (و حتی فرهنگی) یک جامعه داشته و امروزه یک صنعت مستقل بنام Retail را تشکیل داده است. در نتیجه پیشرفت همه جانبه فن آوری، این صنعت در سالهای اخیر دچار تغییرات شگرفی شده و نتیجتا مدیریت موثر شبکه خرده فروشی دیگر با روشهای سنتی مقدور نبوده و نیازمند همگام شدن با علم روز و روشهای نوین مدیریت این صنعت بخصوص می باشد. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA فروشگاه داری و مدیریت ریتیل

دوره MBA یکساله تحلیل پیشرفته کسب‌و‌کار و علم داده

هدف اصلی این دوره ارائه مجموعه‌ای از مهارت‌های مناسب برای استفاده از ابزارهایی جهت تحلیل پیشرفته و درک حجم انبوهی از داده‌هایی (کلان داده‌) است که در اختیار بیشتر کسب‌و‌کارها یا سازمان‌ها می‌باشد. این دوره با هدف توسعه یک درک قوی از مفاهیم مقدماتی موجود در تجزیه و تحلیل داده‌ها، مدیریت داده و برنامه نویسی با زبان‌های مورد استفاده در علم داده برای رسیدن به سطح پیشرفته‌ای از قابلیت تحلیل در کسب‌و‌کار طراحی شده است. دانش آموختگان این دوره به درک عمیقی از مفاهیم پیشرفته این حوزه رسیده و قادر خواهند بود ابزارهای کاربردی علم داده را جهت پیش بینی و بهبود تصمیمات کسب و کار به کار گیرند. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA یکساله آینده‌نگاری استراتژیک

دوره MBA یکساله آینده‌نگاری استراتژیک

دوره MBA آینده پژوهی و آینده‌نگاری استراتژیک به منظور توسعه توانمندی‌های انسانی در شناخت آینده و ارتقای کیفیت عملکردهای سازمانی با تاکید بر آینده‌نگری در سازمان‌ها و موسسات تولیدی و خدماتی خصوصی، تعاونی و دولتی در حوزه‌های مربوط به آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری است. این دوره مجموعه‌ای میان‌رشته‌ای، کاربردی و کاملا هماهنگ از فعالیت‌های عملی و نظری است (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA یکساله کسب و کار دیجیتال

دوره MBA یکساله کسب و کار دیجیتال

امروزه با توجه به بروز بحران کرونا و ظهور فناوریهای دیجیتال بسیاری از کسب وکارهای سنتی و کسب و کارهای دانش بنیان به ضرورت دیجیتالی سازی کسب و کارشان پی برده اند و از طرفی بسیاری از استارت آپ ها نیز درصدد افزایش مقیاس پذیری (اسکیل آپ) کسب و کارشان می باشند. با توجه به آنکه صرف داشتن دانش فنی برای تحقق رویاها و مقیاس پذیری کسب و کار کافی نمی باشد از این روره در بسته سرفصل های طراحی شده برای این دوره تمرکز بر توسعه قابلیت ها و دانش افزایی در مورد کسب و کار، مدل کسب و کار، مدل های کسب و کار عصر دیجیتال برای مواجهه با عصر دیجیتال، جذب سرمایه، مسائل حقوقی و بازاریابی هستید. از طرفی بستری برای یادگیری تمام این موارد در کنار هم در حال حاضر وجود ندارد. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA توسعه رهبری

دوره MBA توسعه رهبری

دوره عالی توسعه رهبری به صورت MBA ارائه خواهد شد. این دوره در حال حاضر در کشور می تواند موجب پاسخگویی به نیازهای مدیران و کارشناسان این حوزه پاسخ دهد. سیستم های کشور در این حوزه معمولا سه دهه از جهان عقب است و می توان با پرورش مدیران شرکتهای بزرگ به این وضعیت، اعتلای ویژه ای بخشید و بهره وری منابع انسانی را تقویت کرد. بسیاری ار مباحث ارائه شده در دوره های رسمی کاربردی نیستند و ضمن اینکه یک مدل جامع بر آنها حاکم نیست.(مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA روانشناسی صنعتی و سازمانی

دوره MBA روانشناسی صنعتی و سازمانی

هدف از برگزاری دوره ایجاد شایستگی در کارشناسان و مدیران منابع انسانی سازمان‌های کشور با تجهیز آن‌ها به دانش و مهارت‌ها و توانائی‌های روز و ارائه آموزش‌های کاربردی به کارشناسان و مدیران است. در جهان دوره MBA روانشناسی صنعتی- سازمانی هم به صورت حرفه‌ای و هم به صورت مقطع کارشناسی ارشد، ارائه می‌شود. روانشناسی صنعتی- سازمانی در حال حاضر در صنعت رو به توسعه ایران بسیار ضروری است و لازم است سازمان‌ها به این دانش و مهارت مجهز شوند. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA يکساله تحليل گری کسب و کار

دوره MBA يکساله تحليل گری کسب و کار

شرایط پیچیده و سخت اقتصادی و اجتماعی در دوران اپیدمی کرونا و پسا کرونا موجب شده، کسب و کارها و سازمان ها فرصت های محدودی جهت موفقیت در مسیر توسعه و رشد داشته باشند و لذا مدیریت حرفه ای این دوران نیازمند رویکرد و بینش های دقیق تر نسبت به شیوه های سنتی کسب و کار است. مدیریت حرفه ای و علمی سازمان ها و کسب و کارهای امروز در گرو اندازه گیری دقیق ابعاد کسب و کار و تصمیم‌گیری مبتنی بر واقعیت‌های اجرایی است . همچنین پیاده‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی و نرم‌افزارهای سازمانی و کسب و کار که در ابتدای امر با هدف مکانیزاسیون و اتوماسیون صورت پذیرفت، در حال حاضر فرصت ویژه‌ای برای بهره‌برداری از ثروت داده‌ها و اطلاعات جذب شده و تولید شده در این سیستم‌ها فراهم نموده است. سرمایه‌گذاران؛ مدیران، تحلیل‌گران و حتی مشتریان، می‌توانند از طریق تحلیل این داده‌ها و بهره گیری از دانش و بصیرت ایجاد شده در تصمیم‌گیری‌های خطیر، هم ماموریت‌ها و وظایف خود را با دقت بیشتر پیگیری نمایند و هم کسب و کار و سازمان را به طور هوشمند مدیریت و راهبری نمایند. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)

دوره MBA مدیریت ریتیل پوشاک و مد

دوره MBA مدیریت ریتیل پوشاک و مد

صنعت پوشاک و مد یکی از صنایع بسیار مهم جهان است که در سال 2019 درآمدی حدود 1.8 تریلیون دلار (معادل با 1800 میلیارد دلار و حدود 2 درصد از تولید ناخالص جهانی) داشته و پیش‌بینی می‌شود که این عدد تا سال 2025 به بیش از 2.3 تریلیون دلار برسد. این صنعت در زمینه فروش محصولات زیرشاخه صنعت ریتیل (فروشگاه‌داری یا خرده‌فروشی) بوده و برای مدیریت صحیح کسب‌و‌کارهای مربوطه باید علاوه بر دانش طراحی و خلاقیت هنری، مدیریت فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین نیز به‌عنوان نقطه تماس با مشتری نهایی به بهترین نحو ممکن انجام شود، که این مهم نیز در سال‌های اخیر و پیرو پیشرفت همه جانبه فن‌آوری و تغییر در رفتار مصرف‌کننده تحولات شگرفی داشته است. (مطالعه سرفصل ها و مطالب بیشتر)